O mnie

Na zdjęciu widać mnie i Lucy

Tutaj dowiesz się więcej o mnie…

Nazywam się Ewa Chrust. Jestem pedagożką, trenerką psów, instruktorką szkolenia psów, instruktorką Polskiej Ligi Nosework oraz instruktorką psiego fitnessu.
Na początku 2021 roku przygarnęliśmy z mężem szczeniaka, Lucy, która towarzyszy nam w codzienności. Moje zainteresowanie psami, ich etogramem i komunikacją rozpoczęło się już dużo wcześniej, jednak to decyzja o przygarnięciu Lucy była kluczowa dla rozwoju tych zainteresowań i momentu, w którym jestem teraz. Temat psów bardzo mnie pochłaniał, im więcej się dowiadywałam, tym bardziej wiedziałam, ile jeszcze nie wiem. Postanowiłam więc kształcić się w tym kierunku. Ten rozwój ciągle trwa i mam nadzieję, że będzie trwał jak najdłużej.
Od kilku lat prowadzę zajęcia języka angielskiego, głównie dla dzieci i młodzieży. Sprawia mi to dużą przyjemność, a wiedza i doświadczenie edukacyjne przydają mi się również w szkoleniu psów. Bo instruktor szkolenia psów pracuje głównie z ludźmi. Zajęcia dla psów i ich ludzi prowadzę od początku 2022 roku. Daje mi to dużo satysfakcji, radości i chęci dalszego rozwoju.

Jaki jest mój cel?

We Wspólnej PSIEstrzeni chciałabym edukować opiekunów, pokazywać im, jak w pozytywny sposób nauczyć danego zachowania, ale przede wszystkim pomagać im zrozumieć swojego psa, wspierać budowanie relacji, która jest podstawą dobrego życia z psem, towarzyszyć im. Chciałabym też, żeby to było miejsce pozytywnych doświadczeń dla psów i ludzi. By czerpali przyjemność z czasu tam spędzonego, dobrze się bawili, rozwijali się i działali we współpracy. Moją pracę z psami i ludźmi opieram na empatii, próbie zrozumienia emocji i podstaw danego zachowania. Bardzo ważne są dla mnie dobrostan oraz dobre samopoczucie psa i człowieka
Osoby, z których wiedzy najczęściej czerpię i które mnie inspirują w pracy z psami, to Magdalena Stypińska-Cholewa, Michele Minunno, Alexa Capra, Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków. Staram się wciąż poszerzać swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, seminariach, webinarach, czytając książki i obserwując psią komunikację.

Zapraszam Was do mojego świata! Może to właśnie we Wspólnej PSIEstrzeni znajdą się zajęcia, które pokochacie Ty i Twój pies?